«

»

Gru 23

By Święta Bożego Narodzenia były radosne także dla innych…

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to okres, który tradycyjnie chcemy spędzić beztrosko w gronie rodziny lub przyjaciół. To także czas przepełniony miłością i życzliwością dla bliźnich, w którym inaczej postrzegamy otaczający nas świat. Już od początku grudnia naszą wrażliwość kuszą organizatorzy akcji charytatywnych, prowadząc zbiórki paczek, żywności czy też gotówki, dla osób często oddalonych od nas o dziesiątki, jeżeli nie setki kilometrów. Tymczasem w naszej wrodzonej dobroduszności zapominamy, że wokół nas również znajdują się osoby potrzebujące. Skoro nam nie najgorzej się wiedzie, sąsiadów postrzegamy w taki sam sposób. Tymczasem osoby z naszego otoczenia, szczególnie, te które nie odważą się głośno krzyczeć, faktycznie potrzebują naszej pomocy.

W Stowarzyszeniu Patriotyczno-Lewicowym „Pomost” znalazły się jednak również i takie osoby, które funkcjonując w swoim środowisku widzą i słyszą problemy osób z sąsiedztwa. Tym ludziom często wystarczy poczucie zainteresowania, czasem drobne zakupy lub poświęcenie czasu, by poczuli się wyjątkowo.

Dziś jako przykład prezentujemy podziękowania, które otrzymał Prezes Stowarzyszenia Patriotyczno-Lewicowego Pomost, mgr Marian Bogumił Szłapa, w zamian za bezinteresowną pomoc, dzięki której trzyosobowa rodzina może we względnym spokoju spędzić najbliższe dni.

Podziękowania dla SPLP

Podziękowania dla SPLP

Powyższy dokument niech będzie przykładem dla innych. By zmienić Polskę na lepsze wystarczy drobny gest, nie w świetle kamer, anonimowy w informacyjnym społeczeństwie. Wystarczy, że każdy z nas w swoim najbliższym otoczeniu zrobi jeden dobry uczynek dla anonimowego sąsiada. Może to być żywność na święta, ciepłe ubrania na zimę, ale i też zaproszenie do wspólnego stołu wigilijnego, czy poświęcenie jednego dnia ze swojego życia na problemy drugiej osoby.

Ważne jest to, by robiąc dobry uczynek, myśleć o innych .

Tym przesłaniem Stowarzyszenie Patriotyczno-Lewicowe „Pomost” składa wszystkim Polkom i Polakom życzenia: Zdrowych, spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia